"טיפול ביתי" – מגוון הטיפולים עד הבית

בארץ ובעולם, המגמה של קבלת טיפול בבית כחלופה לאשפוז בבית החולים נמצאת בעליה. העירוי התוך-ורידי IV (המכונה אינפוזיה) הינו אחד הטיפולים השכיחים. "טיפול ביתי" של חברת ניאופרם ישראל כולל מגוון רחב של טיפולים אשר יש בהם כדי להוות תחליף לאשפוז בבית החולים, תוך הקפדה יתרה על רצף טיפולי, ליווי מקצועי והתאמה אישית לכל אחד ואחת.

שירותי עירוי תוך ורידי

עירוי (אינפוזיה) הינו מתן תכשיר רפואי לווריד היישר למחזור הדם. העירוי מתבצע באמצעות צנתר (צינור חלול) המוכנס, לרוב לווריד היקפי (פריפרי) דרכו יש הזלפה של תמיסה (הכוללת לרוב חומר תרופתי) היישר לתוך מחזור הדם. החומר התרופתי (הכנה רוקחית) מוכן בתיאום מול הקופה על ידי מרכז הכנות רוקחיות של חברת ניאופרם ישראל, המנהלת שירות אשפוז בית. טיפול תרופתי תוך ורידי בביתו של מטופל יכול להתבצע באופן עצמאי מלא או חלקי על ידי המטופל בעצמו, בן משפחה, קרוב משמעותי אחר וכן ע"י צוות מקצועי (רופא או אחות מוסמכת).

עירוי תוך ורידי של תכשירי אנטיביוטיקה

במצבים שונים, בעיקר במקרה של מחלות זיהומיות ומדבקות, אנו זקוקים לטיפול אנטיביוטי. אנטיביוטיקה היא קבוצת תרכובות אורגניות, הגורמות למותם או להפסקת גדילתם של חיידקים. ישנם מצבים בהם הזרקה איטית של אנטיביוטיקה לווריד הינה יעילה יותר ומכאן השימוש בטיפול זה.הטיפול נעשה בהמלצת ומרשם הרופא המטפל בכפוף לאישור הקופה.

הזנה תוך-ורידית (Total Parenteral Nutrition, TPN)

במקרים רפואיים שונים, כאשר השכיח הוא אי תפקוד המעי, הגוף זקוק להזנה היישר למחזור הדם. השם המקצועי הינו TPN והוא מהווה כלי טיפולי חשוב. באמצעות הזנה היישר לווריד יש מעקף של מנגנוני בקרה בגוף ומתאפשרת שליטה בכלכלת הגוף (משק האנרגיה) - הנוזלים, האלקטרוליטים, הפחמימות, החלבונים, השומנים והויטמינים. המלצה ומילוי המרשם, המגיע ל Home Cure, נעשים על ידי הרופא.

Holding hands backgrond image

הידרציה - עירוי (אינפוזיה) נוזלים

מסיבות שונות היעדר נוזלים בגוף עלול לסכן חיינו. למשל, המצב השכיח הוא התייבשות. הטיפול המקובל הוא עירוי נוזלים הכוללים מים ומלחים שונים.

כימותרפיה וטיפולים ציטוטוקסיים

כיום נהוג לטפל במגוון רחב של מצבים סרטניים באמצעות תכשירים ההורסים את התאים הממאירים. תכשירים אלו מכונים תכשירים ציטוטוקסיים או באופן כללי כימותרפיה. הטיפול יכול להינתן במסגרת בית החולים או באמצעות אשפוז יום ברחבי הארץ.

שירותים משלימים ל"טיפול ביתי"

 • תמיכה רפואית וטכנית 24/7
 • הכנות רוקחיות
  מיוחדות
 • אחות
  לביקור בית
 • הכנסת עירוי
  ותחזוקת צנתר
 • תמיכה
  פליאטיבית
 • טיפול חבישות
  בבית
background image - small home in hands

שירותים נוספים במסגרת "טיפול ביתי"

עירוי תרופתי + משאבת Patient-controlled analgesia) PCA) לשיכוך כאבים

עירוי תוך ורידי של תרופות נרקוטיות לטיפול בכאבים. לייעול הטיפול והתאמתו לצרכי המטופל העירוי נעשה באמצעות
משאבת ה-PCA מכשיר קטן המחובר לצינור העירוי. משאבה אוטומטית ממוחשבת המאפשרת הזלפת התרופה על פי צרכי המטופל ובשליטתו.

טיפול ייעודי בפצעים קשיי ריפוי

פצעים קשיי ריפוי או פצעים כרוניים הינם פצעים שאינם עוברים ריפוי במשך פרק זמן של 6 שבועות ויותר. ישנם סוגים שונים של פצעים קשיי ריפוי ובהם פצעי לחץ, פצעים הקשורים למחלות כלי דם (ורידים ועורקים), כף רגל סוכרתית, פצעים על רקע של מחלות אונקולוגיות, מחלות פנימיות, ניתוחים, כוויות, טראומה וגורמים נוספים אחרים. הטיפול במסגרת אשפוז בית כולל משאבת לחץ שלילי וחבישות ייעודיות ומקצועיות המבוצעות ע"י אחיות בביקור בית.

ניקור ריאה בבית (ניקור פלאורלי)

ניקור פלאורלי הינו בדיקה פולשנית שמטרתה להוציא נוזל או אוויר מהחלל סביב הריאה (הפלאורלי) למטרות טיפוליות או אבחנתיות. לעיתים, כאשר ישנה הצטברות גדולה של נוזל, נעשה ניקור פלאורלי על מנת להקל על החולה לנשום. במסגרת אשפוז בית ניתנת למטופל תמיכה לניקוז עצמאי בבית על ידי הדרכה אישית ואספקת ציוד ייעודי.

"טיפול ביתי" מותאם לילדים

 • הכנות רוקחיות ייעודיות לילדים
 • הדרכה, ליווי ואימון מקצועי להורים
 • תרגול ייעודי לילדים ע"י צוות מוסמך
 • אחות לביקורי בית לתמיכה והכוונה
 • טיפול הזנה תוך ורידית בפיקוח דיאטנים
background image - happy child
background image - woman at the beach

מענה כולל לחולה האונקולוגי

 • הכנות רוקחיות מיוחדות הכוללות הכנות כימותרפיות
 • משאבות PCA ועירוי תרופתי לטיפול בכאב
 • אנטיביוטיקה IV למניעה/טיפול בזיהומים

מגוון שירותים לבעלי סטומה

ליווי, יעוץ, שירות ותמיכה על ידי אחות מומחית: 

03-9373218

mailto: Moran.E@neopharmisrael.com

man and women exercising